Garanti Bankası Vadesiz Hesap Açmak ve Avantajları

Garanti bankası vadesiz hesap işlemi nasıl yapılır öncelikle sizler ile vadesiz hesap hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Hükümetin yapmış olduğu açıklamada artık vadesiz hesaplarınızı da günü gelmeden paranızı çekebileceksiniz. Bu uygulama ise 1 Ocak tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Fakat yapılan bu açıklamanın ardından tüm yükü bankalara yüklemiş oldular. Yani artık bankanın insiyatifine kalmış bir şey sizlerin yatırmış olduğunuz paranın günü gelmeden çekmek istediğiniz zaman banka isterse çekebilirsiniz.

Garanti bankası vadesiz hesap sözleşmesi

ilk olarak yapmanız gereken şey paranızı yatırmadan önce size uzatılan sözleşmeyi çok iyi okumanız lazım; Eğer ki sizlerin elinize gelen sözleşmede şuna dikkat etmeniz gerekiyor. Yatırılan paranın vadesi gelmeden çekilebilir ifadesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Garanti bankası vadesiz hesap
Garanti bankası vadesiz hesap

Hükümetin yapmış olduğu bu yeni uygulama ile bankalar hakkında her hangi bir hüküm yok. Garanti bankasından yapılan açıklamada ise hükümetin yapmış olduğu bu uygulamaya katılmanın çok zor olacağını açıkladı. Resmi gazetede bankaların izni hakkında bir yazı hazırladı. Buna göre vadeli ve vadesiz yatırılan paralarda önceden çekim yapılması halinde kar payı hesaplaması yapılır.

Bankanın yapmış olduğu 12 ay için 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık kâr payı ödemeli lazım olduğu açıklamasın yaptı. Ayrıca vadeden önce en az iki kere çekme hakkı olduğunu söyledi Birikim hesabındaki paralar ise vaden önce en az 3 defa hak tanınması ve paranın yüzde 50'sini çekebilir açıklamasın yaptı. Yukarıda da yazmış olduğumuz gibi bankalara gittiğiniz zaman ilk yapmanız gereken olay sizlerin size getirilen sözleşmeyi çok iyi bir şekilde okumanız lazım. Aksi takdirde size para lazım olduğu zaman banka sizlere kendi paranızı vermeyebilir bu yüzden biraz dikkatli olun.

İnternet üzerinden Garanti Bankası Hesap Açma

Öncelikle Garanti Bankası vadesiz hesap açma işlemi için yapmanız gereken banka şubesine gidebilir yada, aynı işlemleri internet üzerinden de kolaylıkla rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Vadesiz hesap açmak için garanti bankasının resmi web sitesine girmelisiniz. Bu siteden yapacağınız işlemi sırasıyla “hesaplar” ve “hesap açılışları” sayfasına tıklamanız gerekiyor. Karşınıza çıkan sayfada ki yerleri kendinize göre doldurun.

Yada direk olarak bankanın 444 0 333 numaralı Alo Garanti telefon şubesini arayarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Hesabınız Açtıktan Sonra Havale Eft Yapabilirsiniz. Bankalar arasındaki Havale Ücreti İçin Tıklayın