Bankalar arasındaki havale ücretleri

Bankalar arasındaki havale ücretleri bankadan bankaya göre değişmektedir. Şimdi, arkadaşlar sizlere bu günkü yazımızda bankalar arası havale ücretleri konusunda bilgilendirmek istiyorum. ilk olarak sizlere en eski bankalardan olan;

işbankası şubeden yatırdığınız zaman 25 tl internet ve mobil cihazlardan yatırdığınız zaman ise 1.5 tl Atm'den ise 6 tl ücret almakta

deniz bank 30 tl havale ücreti almaktadır  Atm'den ise 6 tl havale ücreti almakta

garanti bankası 25tl Havale ücreti almakta Atm'den ise havale yapılmamaktadır

Halk bankası ise 21 tl havale ücreti almakta internetten ise 0.90 kr alıyor

Ziraat bankası 20 tl havale ücreti ve 3tl ise Atm'den para yatırımlarında alıyor

Vakıf bankası havale ücreti 20 tl Atm'den 4 tl yatırım ücreti alıyor.

Bankalar arasındaki havale ücretleri en uygun

Aslında bu bankaların havale ücretleri genelde fiyat olarak hemen hemen aynı gibi görünüyor şuan içinse en iyi bankalar arasında devlet bankaları olarak görülüyor yani halk bankası, iş bankası ve ziraat bankası en az havale ücreti alan bakalar nedense özel bankalar devamlı olarak yüksek paralar almakta bu kredi çekerken veya başka bir işlem yaptırmak.

Bankalar arasındaki havale ücretleriistediğiniz zaman hep nedense yüksek paralar ve yüksek faizler alıyor aslında devletin bu konu ile ilgili bir düzenleme yapması gerekiyor . Nedense bu yıllardır böyle devleti yapmış olduğu düzenlemelere ise hiç bir özel banka ne hikmetse uygulamaya koymuyor .

Örnek vermek gerekirse BDDK çıkarmış olduğu kanunda 72 ay taksitlendirme yapılması gerekiyordu fakat biraz öncede anlattığım gibi özel bankalar bunlara uyma gibi bir uygulamada bulunulmuyor. o yüzden özel bankalar değilde devlet bankaların tercih edilmesi gerekiyor. Eğer biz devlet bankalarını tercih edersek Belki bu şekilde özel bankalarda kendine çeki düzen verir ve bizde bu bankaları kullanırız ben bile devlet bankası ile çalışıyorum.

Bizi takip etmeye devam edin. Altınkayalar. com