Kredi kartı almak için neler gerekmektedir

Kredi kartı almak için daha önce kredi geçmişinizin temiz olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor aksi taktirde bankalar kredi kartı vermeyebiliyor.

Kredi kartı eskiye nazan şimdi daha kolay bir şekilde alınabilmektedir. Hiç banka geçmişiniz olmasa bile dahi banka size kredi kartı verebilir. Ancak ilk etapta düşün limitli kredi kartı vererek sizi denemeye sokar ödemeleriniz yerindeyse kredi kartınızın limiti artar.

Kredi kartı almak için neler gerekmektedir

Artık eskisi kadar kredi kartlarını hemen hemen tüm bankalardan alabilirsiniz. Fakat bazı bankaların bazı kriterleri var bu kraterlere uymayan kişilere kesinlikle kredi kartı alamazsınız. Öncelikle kredi kartı alabilmek için en önemli şart 18 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir. Eğer ki 18 yaşınızı doldurmadıysanız. size kesinlikle kredi kartı verilmiyor.

Bu ilk şart ikinci bir şart ise kredi notunuz daha önce kara liste diye tabir edilen bir liste vardı şimdilerde ise moda kredi notu oldu eğer ki kredi notunuz düşük ise sizlere hiç bir şekilde kredi kartı verilmiyor. Kredi notunuz ne zaman yük olursa o zaman kredi kartı sahibi oluyorsunuz.  Fakat şu da bir gerçek eğer ki kredi notunuz 1500 ve üzeri ise kredi kartı alabilirsiniz. Eğer ki kredi notunuz bunun altında ise zaten sizlere kredi kartı verilmiyor. Başka bir olay ise daha önceden hiç bir banka ile çalışma yapmadıysanız.

Sizin içinde kredi kartı almak biraz zor çünkü bankaların ilk olarak kredi kartı kullanıp kullanmadığınıza bakıyor. Sizin için olumsuz bir yanıt çıkabilir. Sizin için önemli olan ve bankaların en çok dikkat ettiği olaylardan diğeri ise her hangi bir yerde çalışıp çalışmadığınız Oluyor . Eğer bir yerde çalışıyorsanız. Sadece gelir belgenizi bankaya götürmeniz veya çalıştığınız iş yerinin yazılı bir kağıt ile bildirmeniz yeterli olacak. Hakkınız da veya bankayla bir sorun yaşamadıysanız. Size kredi kartı veriliyor. Mevcut kredi kartınız var ise ve bu kart üzerinden taksitli nakit avans çekmek istiyorsanız. Altın kayalar finans şirketi tarafından sağlanan bu işlemi yapabilirsiniz yada mevcut kredi kartınızın borcunu kapatarak taksitlendirmek için başvurabilirsiniz. Bunun için kredi kartınızın kullanıma açık olduğuna emin olun.