Kredi kartı borcumu nasıl kapatabilirim?

Kredi kartı borcumu nasıl kapatabilirim? sorusuna yanıt arıyorsanız konumuzu inceleyin. Kredi borcu ve kredi kartı borcu arasında farklılık vardır. Kredi borcu faiz oranı kredi kartı borcu faiz oranına göre yüksektir ayrıca yatırdığınız ücreti tekrar çekemezsiniz. Kredi kartı ise faiz oranı kredi borcuna oranla daha düşüktür ve asgari ödeme limiti vardır ancak asgari tutarında bedeli işleyen faizdir.

Öncelikle geçmiş olsun diyerek sorununuza cevap bulmaya çalışalım neden geçmiş olsun diyerek başladığımı merak edenler olursa genelde kredi kartı mağdurları ve kredi borcu olanların geldiği için bu şekilde başlamak istedim. Neyse konuyu fazla uzatmadan Kredi borcu, kredi kartı borcu ile alakalı neler yapabileceğiniz hakkında neler yapabilirsiniz faydalanmak için makalemizi okumaya devam edin Şunu belirtmeliyizki Hiç bir banka yaş tahtaya basmaz ve alacağını mutlaka tahsil eder bundan kesinlikle kaçış yoktur. Size tüyolar vererek nasıl bu borçlardan arınacağınıza dair bilgile vererek kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Yöntem bir : Borçlu olduğunuz bankaya gidip durumunuzu anlatarak borcu tekrar yapılandırılması için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yöntem iki : En azından avukata ve kara listeye düşmemek için borcunuzun asgari tutarını yatırabilirsiniz.

Yöntem üç : Bir arkadaşınız veya ailenizden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yöntem 4 : Kredi kartı yapılandırma yapan ve taksitlendiren aracılar vesilesinde borcunuzu ödeyebileceğiniz bir şekilde ayarlaya bilir rahatlarsınız. En azından avukata düşmekten iyidir.

Yapılmaması gereken ise şunlardır.

Birden çok kredi kartınız varsa diğer kartlardan para çekip diğerine yatırmayın. (Borcla borc kapanmaz.)

Aman ne olacak sanki diyipte para yatırmamazlık yapmayın en az asgarisi bile olsa yatırın.

Çünkü avukata düştüğünüz anda zorlu bir süreç başlar avukatlar duymak istemeyeceğiniz derecede ağır sözler söyler, tehdit eder ve yaparlar da bu işin daha kötü yanları daha var borcunuz ikiye katlanır ve avukata ödeyeceğiniz para bankaya olan borcunuzdan daha çok olur işin özü avukata düşmeden bankayla anlaşmak veya diğer alternatif yöntemleri tercih etmek daha kolay ve akıllıca olacaktır. Bir başka bankadan kredi çekip borcu kapatmaz erteler ve borcunuz dahada çoğalır buda sonu olmayan bir kısır döngüye ulaşır. Kredi borcunu nasıl öderim diyenlerin tek yapacağı şey biran evvel borcu olduğu banka ile anlaşmasıdır mutlaka anlayışlı davranacaklardır.