Sanal Pos Hizmeti – Taksitli ve Tek Çekim

  • Yazar: kredi kartı taksitlendirme
  • Kategori:

Taksitli Sanal POS hizmeti nedir?

nerelerde, ne için, kimler tarafından nasıl kullanılır?

sanal pos hizmeti
sanal pos hizmeti

Taksitli Sanal POS hizmeti nedir?

Mağazalarda kredi kartı ya da banka kartıyla ödeme yaparken kullandığımız POS (point of sales) cihazının internet üzerinden kullanılan şekline bu adı verilir. Mağazalarda kredi kartı fiziki POS cihazına okutulup tutar ve şifreyi girilir ve ödeme yapılır. İnternet POS için ise durum tam olarak şudur: İnternet üzerinden işlem sayfasında girilen bilgilere göre satıcıdan aldığı ürün ve/veya hizmetin bedeli olan tutarda para, kart sahibi alıcının bankadaki hesabından ya da kredi kartı limitinden satıcının banka hesabına aktarılır.

 

Mail order nerelerde, ne için, kimler tarafından nasıl kullanılır?

internette alım satım işlemi olan tüm web sitelerinde kullanılabilir. Rahat, kolay, hızlı ve güvenli alışveriş imkanı sunar. Ürün ya da hizmetlerinizi web site(ler)niz üzerinden satmak ve ödemelerinizi almak için kullanabilirsiniz.

 

Neden Sanal POS kullanmalıyım?

Eğer bir web siteniz var buradan ya da telefon birebir pazarlama vesair başka yollardan daha fazla ürün/hizmet satma ve hızlı ödeme alma niyetiniz varsa tam aradığınız çözümdür, evet kesinlikle Sanal POS kullanmalısınız. Sadece e-ticarette değil bütün ödeme alma ve gönderme işlemlerine Sanal POS kullanmak mümkündür.

 

Sanal POS nereden, nasıl, kaça alınır; güvenli/güvenilir midir?

Artık neredeyse bütün bankaların Sanal POS hizmeti vardır. Kendinize ait Sanal POS için mevzuata göre şirketiniz olmalıdır ancak bu alanda e-ticaret çözümleri sınırsızdır. Sanal POS dışında kullanabileceğiniz başka hizmetler vardır.

Sanal POS için güvenlik önlemleri yasal zorunluluktur zorunlu tutarlar. Bunların denetimleri gerçekleştirilmeden sanal POS kullanımına izin verilmez. Sanal POS kullanımı herhangi bir kredi kartı kullanımı gibidir denirse de 3D Doğrulama ve SMS bilgilendirmeleri nedeniyle daha güvenlidir bile denebilir. Son kullanıcının dikkat etmesi gerekenler bilgisayarın/telefonun/tabletin güvenlik yazılımlarının güncelliği, güvenilir ve kayıtlı sitelerden alışveriş yapmak ve SSL güvenlik sertifikasının varlığıdır.

Sanal POS yıllık abonelik bedelleri 480 TL ile 1800$ arasında bankadan bankaya değişir. Sanal POS komisyonları tıpkı abonelik bedelleri gibi bankaya göre değişmekte, tek çekim %2’den taksitli ’ye kadar yükselmektedir. Doğru olan bu konuda teklif almaktır.

 

Kiralık Mail Order nasıl bir hizmettir?

Sizin adınıza faturalandırma sürecini üstlenen tüm ödeme alma işlemini takip eden ve bütün bankalar ve kart organizasyonlarıyla sizin adınıza sıkı sıkıya pazarlık yapan ve olabilecek en avantajlı koşulları sunan birisi olsa ne kadar güzel olurdu değil mi?

 Kredi kartı borç taksitlendirme