Kredi Veren Şirketler ve Firmalar

Anında para ihtiyacınızı karşılamak için direk olarak bankaları arayarak yada şubelere giderek kredi talebinde bulunulur. Bankalar da kredi notunuzu kontrol ederek kredi almaya uygun musunuz yoksa uygun değil misiniz kredi notunuza bakar. Her bankaya göre değişkenlik gösteren bu talep sonrası banka müşterisiyseniz ve notunuzda her hangi bir kötü durum söz konusu değilse genelde anında kredi talebiniz onaylanır ancak bankanın müşterisi değilseniz sizden gelir belgesi ve gerekli evraklar istenebilir. Yine müşterisi olmadığınız bankadan kredi talebinde bulunduğunuzda kredi notunuz kötüyse kesinlikle onaylanmayacaktır.

Kredi Veren Şirketler Hangileri ?

Türkiye’de mevcut bulunan bankalar haricinde faktoring şirketleri ve özel finans kuruluşlarından da kredi alabilme imkânına sahipsiniz. Ancak kredi alabileceğiniz bu kuruluşların kredi vermme şartları bankaların uygulamış olduğu politikadan farklıdır. Her özel finans kurumunun ayrı bir faiz oranlarının yanı sıra, ayrı bir istek ve talepleri de olabiliyor. Bu finans şirketleri için Burada önemli olan faktör hangi krediyi ne için almak istediğiniz olmaktadır. Bu kuruluşlar için de sizin kredi bileteniz çok önemli bir faktör olmaktadır.

Esnaf Kefalet Kooperatifleri kredi imkanı:

Bir başka kredi veren kuruluş ise Esnaf Kefalet odası anca esnaf Kredisi çekebilmek için bu kredinin adı altında kullanılan bu kredi hizmetinden faydalanabilmeniz için belirtilen ilk şart esnaf veya sanatkâr olup kooperatife üye olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte kredi verebilmek için istenen başka şartlar da olmaktadır. Bu kredi türünde kooperatifler, esnaf ve sanatkârlar adına kredi kullanarak tüketiciye kefil olmaktadırlar.

KOSGEB

Kosgeb aslında kredi veren kurum olarak değerlendirmemiz doğru olmaz bir nevi KOBİ lere sağlamış olduğu teşvik olarak görebilmek mümkün kimine geri ödemesiz kredi verirken kimine ise ileri seneler ödemeye kolaylık sunarak kredi vermektedir. Bir nevi iş sahasını genişletmek ve işsizlik oranını düşürmeye amaçlı devler destekli bir kurum olarak karşımıza çıkıyor.

Kuyumcular, Beyaz Eşya Satan Bayiler, Finansmanlar

 

Aslında bu yöntem çok farklı işlemektedir burada ki yöntem mevcut kredi kartınızda ki limite göre işlem görmektedir. En uygun olanı ise finans şirketleridir.